Як уникнути травм на спортивному майданчику.

Травма – яке неприємне слово. На жаль, вони бувають, були і будуть з кожним із нас, і від цього ніхто не застрахований.

Суха статистика говорить, що кількість травм зростає і набуває загрозливих масштабів. У різних країнах світу, якщо взяти в відсотковому співвідношенні, травматизм в спорті становить від 10 до 17%. Наприклад, в США спортивні травми становлять 16% всіх випадків пошкоджень дітей і молоді, в той час як кількість травм, отриманих на транспорті – близько 7%. І, на жаль, тенденція зростання простежується. Особливо високим травматизмом відрізняються активні ігрові види спорту, такі як: футбол, баскетбол, волейбол, гандбол і так далі. У 90% випадків травматизму страждають нижні кінцівки. Особливо часто зустрічаються пошкодження – забої, розтягнення м’язів, суглобів, так само не рідкість – вивихи та переломи.

Фактором ризику є не тільки внутрішні, а й зовнішні причини.

Внутрішні – це фізіологія спортсмена, вік, стать, вага, ріст.

Зовнішні – це специфіка виду спорту, якість спортивного інвентарю, обладнання, стан спортивних споруд, тренувальна середа.

Травматизм в різних видах спорту обумовлений недоліками правил та умов проведення змагань. Наприклад, позитивно позначилося на динаміку зменшення травматизму в боксі – введення захисних шоломів. Тому, впровадження гумових покриттів для активних видів спорту так само позитивно впливає на зменшення показників статистики спортивних травм.

Основною метою спеціальних спортивних гумових покриттів є зведення до мінімуму навантаження на опорно-руховий апарат, переломи і тріщини кісток, розтягнення, надриви, поранення.

Область застосування покриттів з гуми або штучного каучуку практично необмежена та підходить під будь-який активний вид спорту – футбол, баскетбол, волейбол, гандбол, теніс і т.і., забезпечує відмінне зчеплення поверхні з будь-яким взуттям, залишається сухим після дощу, комфортне при падінні, досить міцне і довговічне.

Дотримуючись правил гри, займатися спортом або грати в спеціально відведених та обладнаних місцях можна не тільки підвищувати свої показники, а й уникнути травм.

Недарма народна мудрість говорить: «знав би, де впасти, соломки б підстелив».