Як правильно готувати основу під наливне спортивне покриття.

У будь-якому проекті є своя послідовність, що і навіщо потрібно робити. Облаштування спортивних майданчиків теж не виняток. Якщо не порушувати алгоритм, то покриття буде служити довго, зберігаючи всі свої естетичні та функціональні властивості. Основа повинна відповідати всім будівельним нормам, так як в подальшому це вплине на витрати матеріалів і термін експлуатації покриття. Розглянемо можливі варіанти основ для вуличних покриттів і як правильно його готувати.

В даному випадку основа може бути двох типів – це тверде, наприклад асфальт або бетон, і сипуча – ущільнений гранульований відсів.

На тверду основу типу бетон рекомендується укладати всі види наливних покриттів для спортивних і дитячих майданчиків. Бетон – це міцна та довговічна основа.

Спочатку готується котлован глибиною приблизно 50см, далі готується подушка з щебеню (фракція 20-40мм) товщиною 25см з наступною утрамбовкою, потім другий шар щебеню (фракція 5-10мм) товщиною 15см з наступною утрамбовкою і фінішний шар – гранульований відсів так само ущільнений. Далі в’яжемо сітку з арматури з осередком 10х10см діаметром 8 мм і заливаємо бетон т класу С15 / 20 (В20), F100 товщиною 10см.

Обов’язково бетон повинен відстоятися і набрати міцність протягом 28 календарних днів, це потрібно для того щоб закінчилися всі хімічні процеси і вийшли всі залишкові гази. Далі треба провести роботи по шліфовці, це відкриє пори для поліпшення адгезії і прибере пластифікатори, які спливають на поверхню в момент заливки. Тільки після цього можна проводити монтаж покриття. Слід врахувати, що обов’язково треба зробити ухил для відводу води, досить 1мм на 1м.п.

Так само в якості основи можна використовувати асфальт, подушка під нього готується аналогічним способом, як і під бетон. Але я вважаю, що якщо стоїть вибір між асфальтом і бетоном, то краще зробити вибір на користь бетону, так, як витратна частина практично однакова, а показники стійкості бетону до перепадів температури і вологості значно вище, ніж у асфальту, і це далеко не єдиний плюс на користь бетонної основи. Але якщо асфальт вже є, то це не означає що його треба демонтувати і заливати бетон.

Наступний варіант – сипуча основа.

Підготовка пирога проходить тим же методом, що і перераховане раніше, просто зупиняємося на ущільненому гранульованому відсіві, на який в подальшому можна укладати безшовне наливне спортивне покриття. Але ефективність такого способу підготовки основи нівелюється наступним подорожчанням самого фінішного шару, так як потрібно додаткові витрати. По гранульованому відсіву укладається геотекстиль, далі, наливне безшовне гумове покриття, армоване металевою сіткою. У цьому випадку товщина покриття збільшується до 15 м, на відміну від попередніх варіантів, і тягне за собою додаткові витрати. Такий вид підстави часто використовують в пристрої або реконструкції бігових доріжок.

Сипуча основа відмінно підійде, як основа під футбольне поле зі штучної трави, так як має відмінні властивості дренажу і досить стабільно для гри в футбол. Саме тільки такий варіант використовується в якості підготовки під укладання трави для футболу.